Babble-ը մասնակցում է աֆիլիատ հանձնաժողովի ծրագրերին, ներառյալ Amazon-ը, ինչը նշանակում է, որ մենք ստանում ենք այս էջի հղումներով կատարված գնումների եկամուտների մասնաբաժինը
Մանկաբույժը 2011-ին հետազոտություն է հրապարակել, որում երեխաների ուշադրության խնդիրները կապված են եղել մուլտֆիլմի սիրելի կերպարի հետ, որն ապրում է ծովի տակ գտնվող արքայախնձորի մեջ. Հետազոտողները կարծում են, որ ծրագիրը բազմաթիվ երեխաների ուշադրության հետ կապված խնդիրներ է առաջացնում արդեն 9 րոպե դիտելուց հետո: Ուսումնասիրության առաջատար հեղինակ, Վիրջինիայի համալսարանի հոգեբանության պրոֆեսոր Անջելինա Լիլարդը ասում է, որ SpongeBob-ը չպետք է լինի միակ շոուն, որը պատժվել է իր խելահեղ գործողությունների եւ տհաճ աղմուկի համար, քանի որ նա հայտնաբերել է նմանատիպ խնդիրներ այլ երեխաների մոտ, ովքեր արագ մուլտֆիլմեր են դիտում:
Այսպիսով, ինչ մուլտֆիլմեր պետք է դիտել ձեր երեխային. Ահա 19-ը, որոնք, կարծում եմ, ձեր ընտանիքում Յուրաքանչյուրը կարող է ետ մնալ: Նրանք ոչ միայն հանգիստ եւ կրթված, բայց նրանք նաեւ չեն ստիպել ձեզ քնել. (Ներիր, Կայա.)
1. Berenstain Արջուկներ
Բերենշտեյնի արջերը առողջ արջուկ ընտանիք են", որը շատ նման է մարդկանց, միայն ավելի շատ:"Քույր եւ եղբայր արջը սովորում են տարրական դպրոցում եւ դասեր ստանում այնպիսի բաների մասին, ինչպիսիք են բարի եւ պատասխանատու լինելը: Շոու կարող է թվալ, մի քիչ շատ լավ ժամանակ առ ժամանակ, բայց դա երբեք չի annoying այնքան.
2. Curious Ջորջ
Ես արդեն ասել եմ դա ավելի վաղ եւ կրկնում եմ եւս մեկ անգամ. դիտել հետաքրքիր Ջորջին, միեւնույն է, որ լավա լամպին նայելը հանգստացնում է հոգնած ծնողական հոգին: George լավագույն պիտանի երիտասարդ երեխաների համար, քանի որ մեծ մասը, թե ինչ է շոու կենտրոնանում է պարզ դասերի, ինչպիսիք են սովորում ձեւերը, համարները եւ գույները. Բայց, անկեղծ ասած, ես պետք է նայեցի նրան, եւ առանց իմ դստեր. (#RealTalk ես ունեմ.)
3 Max Max եւ Ruby
Max եւ Ruby! Ինչպես իմ 5-ամյա երեխան ասաց."Յուրաքանչյուր 30 րոպեանոց դրվագը կենտրոնանում է Մաքսի, վճռական երեքամյա ճագարի և նրա ավագ քրոջ ՝ Ռուբիի, խելացի, նպատակասլաց յոթամյա երեխայի վրա ։ Max եւ Ruby խաղալ միասին եւ հարգալից լուծել իրենց տարաձայնությունները. Մեծ դեմ պայքարի մրցակցության եղբայրներին ու քույրերին.
4․ S Led գիտական երեխան
Sid the Science Kid-ը ոչ միայն լցված է հրաշալի երգերով, որոնք երեխաներին սովորեցնում են այնպիսի բաների մասին, ինչպիսիք են փտածությունը, կեղտը եւ ճիճուները, արեւը, որպես էներգիայի աղբյուր եւ շատ ավելին, այլեւ ունի "Good Laughternoon" կոչվող հատվածը,որի ընթացքում ձեր երեխան կսովորի կատակներ, ինչպիսիք են. Արմավենու ծառ!"Ընկեր Սիդ Ջերալդն ինչ-որ տհաճ տեմպ ու ձայն ունի, բայց բացի այդ, ես շոուների վերաբերյալ բողոքներ չունեմ ։ Մեկ այլ շատ ճանաչողական շոու է, որը հարվածում է նրան այգում. Գնալ հանրային հեռարձակման.
5․ Դանիել Վագր
Դենիել Թայգերը ձեզ աննկատ կտեղափոխի Պարոն Ռոջերսի շրջանի հին բարի ժամանակներում: Դա, ըստ էության, արտադրվում է Fred Rogers! Շոուում ներկայացված են շոուի օրիգինալ դերասանական կազմի երեխաները, այնքան թանկ: Սա ցույց է պարզապես super cute եւ սովորեցնում է երեխաներին վայելել իր հարևանների հետ, միաժամանակ ուսումնասիրելով լավ բարոյականությունը.
6․ Շան Պարեկություն
Paw Patrol-ը հիանալի կերպով կատարում է Little one ոստիկանությանը, հրշեջներին եւ համայնքի ավելի օգտակար անդամներին ներկայացնելու համար: Անկեղծ ասած, ինչ կարող է լինել ավելի խելոք է, քան ոստիկանի լակոտ. Հավանաբար, ոչինչ.
7․ Pig Պեպայի Խոզը
Ճանապարհը Pig Peppa! Գուցե լավագույն մասը: այս շոուի? Դա ընդամենը 5 րոպե. Պեպան էգ խոզ է, ով ապրում է իր կենդանիների ընկերների շրջանում եւ երեխաներին սովորեցնում է կենդանիների հնչյունները եւ շատ ավելին: Ավելի քան 52 դրվագներ մեկ մրցաշրջանում, դուք կարող եք պահանջել ավելի շատ Պեպեն.

Babble participates in affiliate commission programs, including with Amazon, which means that we receive a share of the revenue from purchases you make from the links on this page
Pediatrics published a study in 2011 pinning attention problems in children on everyone’s favorite cartoon character who lives in a pineapple under the sea: SpongeBob SquarePants. Researchers believe that the program causes an attention problem in many kids after just nine minutes of viewing. Lead author of the study, University of Virginia psychology professor Angeline Lillard, says SpongeBob shouldn’t be the only show chastised for its frenetic action and obnoxious noises, as she found similar problems in other children who watch fast-paced cartoons.
So what cartoons should your child be watching? Here are 19 that I think everyone in your household will be able to get behind. Not only are they calm and educational, but they also won’t make you fall asleep, either. (Sorry, Caillou.)
1. Berenstain Bears
The Berenstain Bears are a wholesome bear family, “a lot like people, only more so.” Sister and Brother Bear are in elementary school and learn lessons about things like being kind and responsible. The show can seem a little too goody-goody now and then, but it never gets annoyingly so.
2. Curious George
I’ve said it before and I’ll say it again: watching Curious George is like staring at a lava lamp — it soothes the tired parent’s soul. George is best for younger kids, since most of what the show focuses on are simple lessons like learning shapes, numbers, and colors. But honestly, I would watch it without my daughter. (#RealTalk I have.)
3․ Max and Ruby
Max and Ruby! As my 5-year-old put it, “It’s a nice little show about bunnies.” Each 30-minute episode centers on Max, a determined three-year-old bunny, and his big sister, Ruby, a smart, goal-oriented seven-year-old. Max and Ruby play together and resolve their differences respectfully. Great for dealing with sibling rivalry.
4․ Sid the Science Kid
Sid the Science Kid is not only filled with great songs that teach kids about things like decay, dirt and worms, the sun as energy source, and more, but it also has a segment called “Good Laughternoon” during which your kid will learn jokes like, “What kind of tree fits in your hand? A palm tree!” Sid’s buddy Gerald has kind of an obnoxious pace and voice, but other than that, I have no complaints about the show. Another very educational show that knocks it out of the park. Go public broadcasting!
5․ Daniel Tiger
Daniel Tiger will subtly take you back to the good old days of Mister Rogers’ Neighborhood. It’s actually produced by The Fred Rogers Company! The show features the children of the original cast of the show — so precious. This show is simply super cute and teaches children about enjoying their neighbors while simultaneously learning nice morals.
6․ Paw Patrol
Paw Patrol does an excellent job of introducing littles one to police, firemen, and more helpful community members. Honestly, what’s cuter than a puppy police officer? Probably nothing.
7․ Peppa Pig
Make way for Peppa Pig! Possibly the best part about this show? It’s only 5 minutes long. Peppa is a female pig who lives amongst her animal friends and teaches the kids about animal sounds and much more. With over 52 episodes in one season, you’re be begging for more Peppa.