Babble-ը մասնակցում է աֆիլիատ հանձնաժողովի ծրագրերին, ներառյալ Amazon-ը, ինչը նշանակում է, որ մենք ստանում ենք այս էջի հղումներով կատարված գնումների եկամուտների մասնաբաժինը
Մանկաբույժը 2011-ին հետազոտություն է հրապարակել, որում երեխաների ուշադրության խնդիրները կապված են եղել մուլտֆիլմի սիրելի կերպարի հետ, որն ապրում է ծովի տակ գտնվող արքայախնձորի մեջ. Հետազոտողները կարծում են, որ ծրագիրը բազմաթիվ երեխաների ուշադրության հետ կապված խնդիրներ է առաջացնում արդեն 9 րոպե դիտելուց հետո: Ուսումնասիրության առաջատար հեղինակ, Վիրջինիայի համալսարանի հոգեբանության պրոֆեսոր Անջելինա Լիլարդը ասում է, որ SpongeBob-ը չպետք է լինի միակ շոուն, որը պատժվել է իր խելահեղ գործողությունների եւ տհաճ աղմուկի համար, քանի որ նա հայտնաբերել է նմանատիպ խնդիրներ այլ երեխաների մոտ, ովքեր արագ մուլտֆիլմեր են դիտում:
Այսպիսով, ինչ մուլտֆիլմեր պետք է դիտել ձեր երեխային. Ահա 19-ը, որոնք, կարծում եմ, ձեր ընտանիքում Յուրաքանչյուրը կարող է ետ մնալ: Նրանք ոչ միայն հանգիստ եւ կրթված, բայց նրանք նաեւ չեն ստիպել ձեզ քնել. (Ներիր, Կայա.)
1. Berenstain Արջուկներ
Բերենշտեյնի արջերը առողջ արջուկ ընտանիք են", որը շատ նման է մարդկանց, միայն ավելի շատ:"Քույր եւ եղբայր արջը սովորում են տարրական դպրոցում եւ դասեր ստանում այնպիսի բաների մասին, ինչպիսիք են բարի եւ պատասխանատու լինելը: Շոու կարող է թվալ, մի քիչ շատ լավ ժամանակ առ ժամանակ, բայց դա երբեք չի annoying այնքան.
2. Curious Ջորջ
Ես արդեն ասել եմ դա ավելի վաղ եւ կրկնում եմ եւս մեկ անգամ. դիտել հետաքրքիր Ջորջին, միեւնույն է, որ լավա լամպին նայելը հանգստացնում է հոգնած ծնողական հոգին: George լավագույն պիտանի երիտասարդ երեխաների համար, քանի որ մեծ մասը, թե ինչ է շոու կենտրոնանում է պարզ դասերի, ինչպիսիք են սովորում ձեւերը, համարները եւ գույները. Բայց, անկեղծ ասած, ես պետք է նայեցի նրան, եւ առանց իմ դստեր. (#RealTalk ես ունեմ.)
3 Max Max եւ Ruby
Max եւ Ruby! Ինչպես իմ 5-ամյա երեխան ասաց."Յուրաքանչյուր 30 րոպեանոց դրվագը կենտրոնանում է Մաքսի, վճռական երեքամյա ճագարի և նրա ավագ քրոջ ՝ Ռուբիի, խելացի, նպատակասլաց յոթամյա երեխայի վրա ։ Max եւ Ruby խաղալ միասին եւ հարգալից լուծել իրենց տարաձայնությունները. Մեծ դեմ պայքարի մրցակցության եղբայրներին ու քույրերին.
4․ S Led գիտական երեխան
Sid the Science Kid-ը ոչ միայն լցված է հրաշալի երգերով, որոնք երեխաներին սովորեցնում են այնպիսի բաների մասին, ինչպիսիք են փտածությունը, կեղտը եւ ճիճուները, արեւը, որպես էներգիայի աղբյուր եւ շատ ավելին, այլեւ ունի "Good Laughternoon" կոչվող հատվածը,որի ընթացքում ձեր երեխան կսովորի կատակներ, ինչպիսիք են. Արմավենու ծառ!"Ընկեր Սիդ Ջերալդն ինչ-որ տհաճ տեմպ ու ձայն ունի, բայց բացի այդ, ես շոուների վերաբերյալ բողոքներ չունեմ ։ Մեկ այլ շատ ճանաչողական շոու է, որը հարվածում է նրան այգում. Գնալ հանրային հեռարձակման.
5․ Դանիել Վագր
Դենիել Թայգերը ձեզ աննկատ կտեղափոխի Պարոն Ռոջերսի շրջանի հին բարի ժամանակներում: Դա, ըստ էության, արտադրվում է Fred Rogers! Շոուում ներկայացված են շոուի օրիգինալ դերասանական կազմի երեխաները, այնքան թանկ: Սա ցույց է պարզապես super cute եւ սովորեցնում է երեխաներին վայելել իր հարևանների հետ, միաժամանակ ուսումնասիրելով լավ բարոյականությունը.
6․ Շան Պարեկություն
Paw Patrol-ը հիանալի կերպով կատարում է Little one ոստիկանությանը, հրշեջներին եւ համայնքի ավելի օգտակար անդամներին ներկայացնելու համար: Անկեղծ ասած, ինչ կարող է լինել ավելի խելոք է, քան ոստիկանի լակոտ. Հավանաբար, ոչինչ.
7․ Pig Պեպայի Խոզը
Ճանապարհը Pig Peppa! Գուցե լավագույն մասը: այս շոուի? Դա ընդամենը 5 րոպե. Պեպան էգ խոզ է, ով ապրում է իր կենդանիների ընկերների շրջանում եւ երեխաներին սովորեցնում է կենդանիների հնչյունները եւ շատ ավելին: Ավելի քան 52 դրվագներ մեկ մրցաշրջանում, դուք կարող եք պահանջել ավելի շատ Պեպեն.

Babble участвует в партнерских комиссионных программах, в том числе с Amazon, что означает, что мы получаем долю дохода от покупок, которые вы делаете по ссылкам на этой странице
Педиатрия опубликовала исследование в 2011 году, в котором проблемы внимания у детей были связаны с любимым персонажем мультфильма, который живет в ананасе под морем: Губка Боб Квадратные Штаны. Исследователи считают, что программа вызывает проблемы с вниманием у многих детей уже после девяти минут просмотра. Ведущий автор исследования, профессор психологии Университета Вирджинии Анджелина Лиллард, говорит, что SpongeBob не должен быть единственным шоу, наказанным за его неистовое действие и неприятные шумы, так как она обнаружила подобные проблемы у других детей, которые смотрят быстрые мультфильмы.
Так какие же мультфильмы должен смотреть ваш ребенок? Вот 19, которые, я думаю, каждый в вашей семье сможет отстать. Они не только спокойны и образованны, но они также не заставят вас заснуть. (Прости, Кайю.)
1. Berenstain Медведи
Беренштейнские медведи-это здоровая медвежья семья“, очень похожая на людей, только больше."Сестра и брат медведь учатся в начальной школе и получают уроки о таких вещах, как быть добрым и ответственным. Шоу может показаться немного слишком хорошим время от времени, но это никогда не раздражает так.
2. Любопытный Джордж
Я уже говорил это раньше и повторю еще раз: наблюдать за любопытным Джорджем — все равно что смотреть на лавовую лампу-это успокаивает усталую родительскую душу. Джордж лучше всего подходит для детей младшего возраста, так как большинство из того, что шоу фокусируется на простых уроках, таких как изучение форм, чисел и цветов. Но, честно говоря, я бы посмотрел его и без своей дочери. (#RealTalk у меня есть.)
3 Max Макс и Рубин
Макс и Руби! Как сказал мой 5-летний ребенок: “это милое маленькое шоу о кроликах."Каждый 30-минутный эпизод сосредотачивается на МАКСе, решительном трехлетнем кролике и его старшей сестре Руби, умном, целеустремленном семилетнем ребенке. Макс и Руби играют вместе и уважительно разрешают свои разногласия. Отлично подходит для борьбы с соперничеством братьев и сестер.
4․ S Сид научный ребенок
Sid The Science Kid не только наполнен замечательными песнями, которые учат детей о таких вещах, как гниение, грязь и черви, солнце как источник энергии и многое другое, но также имеет сегмент под названием “Good Laughternoon”, во время которого ваш ребенок будет изучать шутки, такие как: “какое дерево подходит в вашей руке? Пальма!"У приятеля Сида Джеральда есть какой-то неприятный темп и голос, но кроме этого, у меня нет жалоб на шоу. Еще одно очень познавательное шоу, которое выбивает его из парка. Идите на общественное вещание!
5․ Daniel Даниэль Тигр
Дэниел Тайгер незаметно перенесет вас в старые добрые времена района Мистера Роджерса. Это на самом деле производится компанией Fred Rogers! В шоу представлены дети оригинального актерского состава шоу-так драгоценно. Это шоу просто супер мило и учит детей наслаждаться своими соседями, одновременно изучая хорошую мораль.
6․ Щенячий Патруль
Paw Patrol отлично справляется с тем, чтобы представить Little one полиции, пожарным и более полезным членам сообщества. Честно говоря, что может быть симпатичнее, чем щенок полицейского? Наверное, ничего.
7․ Pig Свинка Пеппа
Дорогу Свин Пеппа! Возможно, лучшая часть этого шоу? Это всего лишь 5 минут. Пеппа-самка свиньи, которая живет среди своих друзей-животных и учит детей звукам животных и многое другое. С более чем 52 эпизодами в одном сезоне, вы будете просить больше Пеппы.